Śpiewogra KOLĘDY POLSKIE NASZE

Z dużym powodzeniem w dniu 1 lutego 2024 w auli ZSM1 wystawione zostało na chwałę Najjaśniejszej i Najwyższego widowisko pt. „”Śpiewogra- Kolędy polskie nasze. Powstało ono na kanwie scenariusza „Kolędarium Polskie”- wydarzenia artystyczno-patriotycznego, wystawianego na początku lat 2000. Inscenizacja „Śpiewogry” została stworzona na miarę entuzjazmu i możliwości uczniów Mechanika. Na scenie zadebiutowali nie tylko uczniowie w roli recytatorów i wokalistów, ale również nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Zobaczyliśmy Ich w roli konferansjerów, wokalistki acappela, „prawdziwego Górala”, czy też mieszkanki Sybiru. Przy wigilijnym stole zasiedli również anioł, rewolucjonista, żołnierz, powstaniec warszawski. Obok tradycyjnych kolęd, śpiewanych od pokoleń, zaprezentowane zostały tzw. Kolędy patriotyczne, pochodzące ze zbiorów prywatnych, a odwołujące się do oryginalnych tekstów, powstałych w różnych okresach naszej walki o niepodległość. W tekstach obecny był min. rok :1830,1863, 1918, 1939, 1944,1980,1981. Wszyscy wykonawcy„ Śpiewogrę” zadedykowali Ojczyźnie z okazji 105-lecia odzyskania przez nią niepodległości.

Scroll to Top
Skip to content