Konkurs fotograficzny „Sleeveface – Miłość do książek mam wypisaną na twarzy”

Długie wieczory zachęcają do sięgnięcia po ciekawą książkę i zanurzenia się w przedstawione tam wątki. U wielu z Was w okresie świątecznym na pewno zagościły na półkach nowe pozycje, które z chęcią zarekomendujecie swoim rówieśnikom. A może zakupiliście książkę, która będzie Wam towarzyszyła podczas ferii? Proponujemy Wam konkurs fotograficzny „Sleeveface – Miłość do książek mam wypisaną na twarzy”. Warto również zajrzeć do naszej biblioteki szkolnej, w której księgozbiorze na pewno znajdziecie inspirujące historie. Każdy z nas wiele razy słyszał przestrogę: „Nie oceniaj książki po okładce”. Może tym razem warto zrobić wyjątek? Okładka książki to brama do krainy zwanej fikcją literacką, w której poznając losy bohaterów mamy szansę skonfrontować ich postawy z naszym światopoglądem, naszymi marzeniami, planami i postawami, by z każdej sytuacji życiowej wyjść z twarzą.

Zasadniczym elementem zdjęcia wykonanego w technice sleeveface jest okładka książki, która częściowo zasłania fotografowaną osobę w taki sposób, aby okładka i osoba stanowiły spójną całość. Okładka musi być wkomponowana w zaaranżowane otoczenie, uzupełniać je i stanowić jej fragment, aby powstało złudzenie optyczne jedności z książką. Poza osoby fotografowanej staje się niejako „elementem” okładki, który „wychodzi” poza papier. Dużą rolę odgrywa tu perspektywa, aranżacja tła, rekwizyty, adekwatny strój itp. Waszym modelem może zostać również zwierzę lub otoczenie, które będzie stanowiło kontynuację wątku uwiecznionego na okładce.

Pokażcie ludzką twarz Waszej ulubionej książki. Na pewno nie zabraknie Wam pomysłów. Udowodnijcie, że dobra książka może mieć wiele twarzy.

Stańcie z tym wyzwaniem twarzą w twarz. Na Wasze prace (wraz z danymi: imię, nazwisko, klasa, tytuł pracy) czekamy do 8 marca br.

Do udziału w konkursie zachęcamy również nauczycieli ZSM nr 1. Jeden uczestnik może wysłać maksymalnie dwie prace. Z książką każdemu do twarzy!

Zwycięskie prace opublikujemy na stronie szkoły, na FB szkoły oraz w gazetce „Nowiny szkolne”.

Regulamin Konkursu oraz formularze zgody na udział w wiadomości na edzienniku.

Sylwia Kołodziejczyk i Joanna Komorowska

Scroll to Top
Skip to content