W atmosferze zdrowej rywalizacji i zaangażowania odbył się rejonowy etap 31. Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Młodzi adepci ratownictwa z różnych szkół regionu stanęli do wymagającego sprawdzianu swoich umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Areną zmagań było specjalnie przygotowane miejsce, gdzie na uczestników czekało aż dziewięć stacji pozorowanych wypadków. Każda z nich przedstawiała odmienną, realistyczną sytuację zagrożenia zdrowia lub życia. W ciągu dziesięciu minut na każdej stacji, drużyny musiały wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale przede wszystkim umiejętnością praktycznego działania, opanowaniem stresu i efektywną współpracą.
Młodzi ratownicy musieli zmierzyć się z różnorodnymi scenariuszami, od udzielania pomocy osobie nieprzytomnej, poprzez postępowanie przy złamaniach, krwotokach, oparzeniach, aż po resuscytację krążeniowo-oddechową. Realizm sytuacji podkreślały profesjonalne pozoracje ran i urazów, co dodatkowo podnosiło poziom trudności i wymagało od uczestników pełnego skupienia.
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK to nie tylko forma współzawodnictwa, ale przede wszystkim bezcenna lekcja praktycznych umiejętności, które mogą okazać się kluczowe w realnych sytuacjach kryzysowych. Uczestnicy mieli okazję zweryfikować swoją wiedzę, nauczyć się pracy pod presją czasu i doskonalić umiejętność podejmowania szybkich i trafnych decyzji.
Wydarzenie to stanowiło również doskonałą platformę do wymiany doświadczeń między młodymi pasjonatami pierwszej pomocy oraz ich opiekunami. Po zaciętej rywalizacji wyłonione zostaly drużyny, to one będą reprezentować swój rejon na kolejnym, wyższym etapie Mistrzostw, mając szansę na zdobycie tytułu najlepszych.
Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK – etap rejonowy, to ważne wydarzenie, które promuje ideę niesienia pomocy i kształtuje postawy odpowiedzialności wśród młodych ludzi. Gratulujemy wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i wysoki poziom umiejętności przede wszystkim podziękowania dla Adriana Surdyk, Vladyslava Kartavtsev z klasy 1prm, Bruna Grześkowiak klasa 1cm oraz Pascala Dolata, Kacpra Suchacki z klasy 3msw.
Dziękujemy Pani Profesor Agnieszce Oszywa-Olejnik za zaangażowanie.
