Godlo Polski
Strona główna   E-dziennik   Plan lekcji   ZASTĘPSTWA   Nabór 2017   Plan praktyk   Organizacja roku szkolnego   Hymn szkoły 23/08/2017
Technikum Mechaniczne nr 1
Historia szkoły
Dyrekcja szkoły
Rada Rodziców
Stowarzyszenie ZSM nr 1
Kontakt z pedagogiem
Kontakt ze szkołą
Doradca zawodowy
Oferty pracy dla absolwentów

Podręczniki szkolne
Dokumenty szkoły
Publikacje nauczycieli
Dokumenty do pobrania
Ewaluacja zewnętrzna
Dyżury nauczycieli
Konsultacje przedmiotowe
PZO

Projekty UE (EFS)
COMENIUS
COMENIUS 2
eTwinning
Erasmus+ 2016
Sukcesy uczniów
Osiągnięcia uczniów w konkursach

Egzamin maturalny info
Egzamin zawodowy info
CAD/CAM

Samorząd szkolny
Koła zainteresowań
Gazetka szkolna
Centrum e-szkoleń
Galerie zdjęć
Biblioteka szkoły
Kalendarz imprez
Konkursy
Orkiestra szkolna
Jubileusz 105-lecie ZSM nr 1

Porozumienie Szkół Lotniczych
Porozumienie z UTP
Serwis komputerowy
Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Bydgoszczy

Biuletyn Informacji Publicznej

Zakończenie roku szkolnego
Zakończenie roku szkolnego 23 czerwca 2017 roku dla klas pierwszych i  klas: 2 ahm, 2 bdm i 2 cm o godz. 10.30

Pozostałe klasy: 2 em, 2 gm oraz 2 stm i wszystkie klasy trzecie maja zakończenie roku o godz. 11.30

Spotykamy się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1.

Giełda używanych podręczników
Zapraszamy wszystkich na giełdę używanych podręczników w środę 21.06.2017 r. w godzinach 9:35-12:25 do świetlicy szkolnej.

Zauważeni
http://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/kim-sa-ten-chlopak-ta-dziewczyna,234509.html

Sukces naszych uczniów!!!

Mamy przyjemność poinformować, że Albert Krentz (2bdm) zajął I miejsce w Miejskim Konkursie Fotograficznym „Świat z perspektywy zwierząt” organizowanym przez XV LO, Szkołę Podstawową nr 9 oraz Gimnazjum nr 2 w Bydgoszczy. Eryk Zbrojewski (1bim) i Daniel Kulczycki (2bdm) zdobyli wyróżnienie! Po uroczystej gali finałowejj uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez fotografa Michała Kwiatkowskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Opiekunowie: Joanna Grymuza i Piotr Waliszewski


Sztuka wyboru

Trójka naszych uczniów: Gabriela Jaworska (1bim), Damian Grotomirski (2gm) i Adrian Gwizdała (3cm) w dniach 08–11.06.2017 uczestniczyła w warsztatach filmowych organizowanych  przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy w ramach projektu Sztuka Wyboru. Dzięki warsztatom uczestnicy mieli okazję poznać ludzi filmu i czerpać od nich wiedzę podczas zajęć z montażu, storyboardu czy  gramatyki filmu. Spotkali się również z aktorką Dominiką Ostałowską, która poprowadziła dla nich warsztat teatralny. Mamy nadzieję, że wiele się nauczyli i że ta wiedza pozwoli im na nakręcenie jak najlepszego filmu konkursowego.  Trzymamy kciuki!!! Poniżej fotorelacja z warsztatów.

Opiekunowie: Joanna Grymuza i Piotr Waliszewski


Bezpłatne baseny w okresie wakacji
W związku ze zbliżającymi się feriami letnimi UM Bydgoszczy informuje, że w dniach od 26.06.2017r. do 31.08.2017r. uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych funkcjonujących na terenie Miasta Bydgoszczy, będą mogli bezpłatnie korzystac z basenów przyszkolnych, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej, w dni robocze od chwili otwarcia do godziny 14.00.

"AIR FAIR 2017"

W dniach 26-27.05.2017r Odbyła się impreza  "AIR FAIR 2017". Na targach tych mieliśmy swoje stoisko i nasze udziwnione rowery . Było nas 14 uczniów z kas 2ahm i 3aim oraz  4 opiekunów. Stoisko nasze odwiedził Wice Minister Obrony Narodowej P. Kownacki któremu wręczyliśmy książkę pięknie  ilustrowaną ze 105 lecia Zespołu Szkół Mechanicznych Nr 1. Stoisko odwiedziło setki absolwentów i rodziców z dziećmi którzy byli zainteresowani kierunkami - profilami w naszej szkole Oto kila migawek w rozwinięciu.

Czesław Maniewski


Biwak

W dniach 07-09 czerwca br. byliśmy wspólnie z kolegami z Zespołu Szkół nr 1 na biwaku w uroczym Tleniu. Pierwszy dzień upłynął nam na przygotowaniach do wieczornej gry terenowej. Wyruszyliśmy o 22.00 w czterech grupach w trasę 7 kilometrową wokół jeziora Mukrza. Pierwsza grupa z p. Joanną Kotwicką wyznaczała szlak i ukryła zadania. Trzy kolejne drużyny z paniami: Joanną Sieg – Wolińską, Dominiką Majewską i Agnieszką Hejmann rywalizowały w sześciu konkurencjach pokonując trasę przy świetle księżyca i latarek. W podchodach bezkonkurencyjna się okazała drużyna pani Agnieszki Hejmann. Było mnóstwo wrażeń i emocji. Następnego dnia przed południem wybraliśmy się na Trąbisko. To miejsce katastrofy żywiołowej jaka miała miejsce w lipcu 2012 roku. Na pasie lasu wyrwanym przez trąbę powietrzną (550 hektarów) zbudowano wieżę widokową. Po obiedzie wyruszyliśmy na spływ kajakowy. Z Tlenia płynęliśmy Zalewem Żurskim, przez Grzybek i rzekę Wdę (to jedna z nielicznych rzek w Polsce, która płynie z północy na południe). Podziwialiśmy przepiękne widoki, wyszukując zimorodka (Alcedo atthis), który jest jedynym gatunkiem tych tropikalnych ptaków występującym w tak północnych krańcach globu. Nasz biwak zakończyliśmy plażowaniem i relaksem na rowerach wodnych. Dziękujemy za udaną przygodę wśród malowniczych terenów Wdeckiego Parku Krajobrazowego.


Żyj, nie ulegaj, walcz! Ogromny sukces naszych uczniów!!!!

VII LO po raz kolejny zorganizowało międzyszkolny konkurs Żyj, nie ulegaj, walcz!, którego celem jest zwrócenie uwagi młodzieży na różnorodne formy spędzania czasu wolnego bez alkoholu i narkotyków oraz na możliwości wykazania własnej aktywności w czasie wolnym. W XI edycji konkursu uczniowie „Mechanika” reprezentowali szkołę w kilku kategoriach i wywalczyli wysokie miejsca!!!

Nasz uczeń w TVP Bydgoszcz: https://bydgoszcz.tvp.pl/32558822/6062017-g-1830

Opiekunowie: Joanna Grymuza, Jolanta Trojanowska-Troffaes, Piotr Waliszewski


Bydgoski Głos Profilaktyki

Dnia 1 czerwca nasza społeczność Pat brała udział w Bydgoskim Głosie profilaktyki. Nasi uczniowie przygotowali 4 zabawy. Klasa 1em uczestniczyła w grze miejskiej.    Zdjęcia obrazują jedno zadanie za które odpowiedzialni byli Damian Fijał, Natalia Mrozińska oraz Tymoteusz Potrzebowski, każda grupa musiała ułożyć się w napis PAT. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Anna Jasińska


Zmiana sal

ZMIANA SAL - Egzamin Zawodowy w Starej Formule

12 czerwca 2017

Sala 5 – zamiana na Salę 1 cały dzień

13 czerwca 2017

Sala 5 – zamiana na Salę 18 cały dzień

Sala 4 – zamiana na Salę 3 cały dzień

Sala 02 – zamiana na Salę 19 (7:10 do 10:30) na Salę 20 (10:35-11:20)

Sala 01 – zamiana na Salę W3 (8:00-9:35) na Salę W4 (10:35 – 16:00) 

Sala 03 – zamiana na Salę  W3 (12:30-14:05)


Strona 2 z 189 < 1 2 3 4 5 > >>

REKRUTACJA
2017

MATURA
harmonogramy

EGZAMINY ZAWODOWE
harmonogramy

EGZAMINY poprawkowe
harmonogramy

Projekt
Akcja-kwalifikacja

KURSY
KWALIFIKACYJNE

166 Bydgoska Drużyna Harcerska Brda

EFS
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.