Strona główna   E-dziennik   ZASTĘPSTWA   Plan lekcji   Plan praktyk   Organizacja roku szkolnego   Kontakt z pedagogiem   Doradca zawodowy 21/12/2014
bullet Technikum Mechaniczne nr 1
bullet X Liceum Ogólnokształcące
bullet Rekrutacja 2014/2015
bullet Dyrekcja szkoły
bullet Rada Rodziców
bullet Osiągnięcia szkoły
bullet Osiągnięcia uczniów w konkursach
bullet Historia Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1
bullet Stowarzyszenie ZSM nr 1
bullet Kontakt ze szkołą

bullet Dokumenty szkoły
bullet Dokumenty do pobrania
bullet Koncepcja pracy
bullet Publikacje nauczycieli
bullet Ewaluacja zewnętrzna
bullet Granty Oświatowe
bullet Projekty UE (EFS)
bullet COMENIUS 2
bullet COMENIUS
bullet Losy absolwentów
bullet Oferty pracy dla absolwentów

bullet Egzamin maturalny
bullet Egzamin zawodowy
bullet Podręczniki szkolne
bullet Pracownie szkolne

bullet Informatyzacja
bullet CAD/CAM
bullet Szkolny serwis komputerowy

bullet Samorząd szkolny
bullet Szkoła bez przemocy
bullet Koła zainteresowań
bullet Gazetka szkolna
bullet Zajęcia dodatkowe
bullet Centrum e-szkoleń
bullet Galerie zdjęć
bullet Biblioteka szkoły
bullet MECHANIK TRAVEL
bullet Kalendarz imprez
bullet Jubileusz 100-lecia ZSM

bullet Certyfikaty Lotnicze
bullet Porozumienie Szkół Lotniczych
bullet Porozumienie z UTP

bullet Biuletyn Informacji Publicznej

bullet Film promocyjny o szkole
Aktualności
POMAGAMY DALEJ !!!

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji zbierania ubrań na rzecz ratowania życia Krystiana.

 AKCJA TRWA DALEJ I WCIĄŻ MOŻEMY POMÓC!!!

Nie ważne jaki jest rozmiar, czy jest to ubranie męskie czy damskie, liczy się waga tych ubrań. Ubrania można przynosić do Pana Marka Lubiszewskiego.

Krystian ma 14 lat, walczy z glejakiem mózgu, leczenie w Polsce już nie pomaga, dostał się w trybie pilnym na leczenie do Niemiec, przed wyjazdem trzeba wpłacić kaucję w wysokości 6 000€, ubrania zbierane są po to, żeby potem na wagę je sprzedać. Kilka słów o Krystianie z materiału TVP.

https://www.youtube.com/watch?v=jFj0gAxrf-Q


WOLONTARIAT

Uczniowie naszej szkoły: Tomasz Twaróg, Maciej Niedzielski, Fabian Schulke, Paweł Rozpłochowski oraz Remigiusz Nowacki wraz z opiekunem – p. Romą Gorczycą, otrzymali podziękowania od Pełnomocnika Prezydenta Miasta do spraw wyborów  za trud i zaangażowanie wyrażone w formie wolontariatu na rzecz osób niepełnosprawnych w wyborach samorządowych 2014r. 


Nasze sukcesy

Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 zajął V miejsce w Finałach wojewódzkich Licealiady w Piłce Ręcznej chłopców. GRATULUJEMY!


Sukcesy Chóru MECHANIK

Chór MECHANIK z naszej szkoły, kierowany przez prof. M. Piskorskiego, wziął udział w finałowym koncercie chórów szkolnych uczestniczących w ogólnopolskim programie „Śpiewająca Polska”, który odbył się w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy dnia 24.11.2014r. Opiekunowie tych chórów, którymi są profesorowie Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, wyrazili podziw z faktu istnienia i działalności męskiego chóru szkolnego jedynego w całym województwie, zachęcając naszych uczniów do dalszej artystycznej aktywności.

Mirosław Piskorski


ZAPROSZENIE

Dyrekcję, wszystkich nauczycieli oraz uczniów klas pierwszych zapraszamy na koncert kolęd niemieckich w wykonaniu uczniów klas pierwszych i drugich pod kierunkiem prof. Mirosława Piskorskiego. Koncert odbędzie się w czwartek 18 grudnia o godz. 11.40 w auli. Życzymy wielu wrażeń artystycznych.

Nauczyciele języka niemieckiego


SZKOLNE OBCHODY 33. ROCZNICY WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO W POLSCE

13 grudnia 1981r. władze komunistyczne wprowadziły w Polsce stan wojenny. Upamiętniając to wydarzenie, w naszej szkole zostaną zorganizowane rocznicowe obchody, w czasie których uczniowie zapoznają się z historią PRL-u oraz życiem codziennym Polaków w tym okresie.

Na uroczystość jaka odbędzie się w piątek 12 grudnia 2014r. w auli szkoły w godzinach 11:40 – 12:45 zapraszamy uczniów następujących klas:1dem, 1imm, 2gm, 3bm, 4fm. Po spotkaniu uczniowie wracają na lekcje.

Organizatorzy: Marzena Wojtynowska, Małgorzata Jankiewicz - Gruszka


Godzina kodowania
Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestniczenia w drugiej odsłonie Godziny Kodowania, której inauguracja jest zaplanowana podczas Tygodnia Informatyki (8-14 grudnia 2014 roku).
Ważniejsze szczegóły tej inicjatywy są opisane po polsku na stronie: http://godzinakodowania.pl, gdzie można znaleźć jej krótki opis, sugestie zajęć dla różnych grup wiekowych, oraz ciekawe materiały promocyjne, w których występują znane postacie polityki, biznesu, nauki, edukacji, kultury i sportu, jak i zafascynowani programowaniem i informatyką uczniowie.


II Międzyszkolne Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Szkół Ponadgimnazjalnych

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami i relacją fotograficzną z II Międzyszkolnych Mistrzostw w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Szkół Ponadgimnazjalnych, które odbyły się 5 grudnia 2014r. w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy. Do rywalizacji przystąpiło 12 szkół. Młodzież konkurowała w 4 kategoriach wagowych. 

Organizatorem zawodów jest Zespół Szkół Mechanicznych nr 1. Opiekunem jest Pan Marek Lubiszewski. Zawodowy zorganizowano po raz pierwszy z inicjatywy uczniów: Patryka Pietryszka i Szymona Michalczyka. Zawody nie mogłyby się odbyć bez pomocy twórcy programu komputerowego: ucznia Daniela Ryszkowskiego i opiekuna strony audio - wizualnej ucznia Artura Szeląg.

Za udostępnienie albumu ze zdjęciami dziękujemy Kubie Domańskiemu :)

https://plus.google.com/u/0/photos/103202256454229661821/albums/6089771460786522833


25. ROCZNICA ZBURZENIA MURU BERLIŃSKIEGO

27 listopada 2014r. w auli szkoły odbyły się uroczystości związane z 25. rocznicą zburzenia muru berlińskiego – symbolu podzielonej Europy. Program artystyczny przedstawiający losy narodu niemieckiego po II wojnie światowej oraz wpływ przemian politycznych w Polsce w 1989r. na zjednoczenie Niemiec przygotowały p. prof. Joanna Komorowska oraz p. prof. Marzena Wojtynowska z udziałem uczniów klas: 4em, 4cm, 4dm i 1mm.  W rozwinięciu relacja fotograficzna z uroczystości. 


Nasze sukcesy

Zapraszamy do zapoznania się z dyplomami i podziękowaniami przekazanymi dla Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w bieżącym roku szkolnym. Czekamy na kolejne J


Spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka

Spotkanie uczniów-wolontariuszy ZSM nr 1

z ministrem Markiem Michalakiem -Rzecznikiem Praw Dziecka


Strona 1 z 122 1 2 3 4 > >>


choinka.gif
Zdrowych, Pogodnych, Rodzinnych i Szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia,
a w Nowym Roku 2015, Wszelkiej Pomyślności
i spełnienia wszystkich marzeń

życzy


Dyrekcja szkoły

Szkoła objęta jest programami w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
EFS
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.